Svéradice zdolány až po penaltovém rozstřelu, žáci ve Stříbře dvakrát prohráli

16.11.2015 09:10

KP muži : LUBY A - FK SVÉRADICE 1:1 (1:1) PK 4:2 Poslední zápas mužů v podzimní části sezóny KP se hrál na těžkém, podmáčeném terénu a divákům příliš fotbalové krásy z obou stran nenabídl. Naši hráči měli šance ke skorování zejména v úvodu zápasu, ale do vedení šli hosté. V 26. minutě vysunul svéradický kapitán Beránek Kábu a ten zakončil s přehledem podél vyběhnuvšího brankáře Kalaše. Naštěstí se už za 3 minuty se nejlépe zorientoval v pokutovém území hostů Jerome Cole a pohotově vyrovnal. Druhý poločas už tolik dramatické podívané nanabídl, byl to hlavně boj se spoustou nepřesností a nakopávanými míči. Utkání tak dospělo až k penaltovému rozstřelu, ve kterém byli naši exekutoři (Šleis, Sysel M., Šůs a Kalaš) bezchybní, naopak Svéradice dvě penalty nedaly. A tak druhý bonusový bod zůstal, k radosti přihlížejícících diváků, v Lubech.

Branky: 29. Cole Jerome – 26. Kába Roman. Rozhodčí: Homr Michal – Šlajs Jakub, Špindlerová Zuzana. ŽK: 2:1. Diváků 110.

Sestava: J. Kalaš – J. Lysek, K. Křížek, J. Voráč (ŽK) (70. Šůs), M. Vejskal, P. Voráček (83. D. Raišl (ŽK)), A. Čížek, J. Cole, K. Švárora (88. K. Šleis), V. Turner – M. Sysel.

KP žáci st. : STŘÍBRO - LUBY 2:1 (1:0) V posledním utkání podzimní části krajského přeboru zajížděli lubští starší žáci na umělou trávu Baníku Stříbro. Během první půle měli domácí více ze hry, byli rychlejší, důraznější v osobních soubojích, přesnější v kombinaci a už ve 3. minutě se prosadili zásluhou svého nejlepšího střelce Aleše Demetera, který pohotovou střelou z dálky zvýšil na 1 : 0. Ve druhé půli hosté přidali na důrazu, zpřesnili přihrávky, vyrovnali hru a v 50. minutě utkání se jim podařilo také vyrovnat stav utkání, kdy na 1 : 1 srovnal Daniel Hajšman. Domácí si během druhé půle nevypracovali žádnou vážnější příležitost, ale 10 minut před koncem využili malého nedorozumění v zadních řadách hostů a zásluhou Dominika Chmiela zvýšili na  2:1. I přes závěrečný nápor a několik šancí se už hostům vyrovnat nepodařilo a tak odjížděli domů bez bodového zisku. I když v závěru podzimu byly problémy se sestavou, celkově sedmá příčka tabulky krajského přeboru je dobrým příslibem pro jarní část sezony.

Branky: 3. Demeter Aleš, 65. Chmiel Dominik – 50. Hajšman Daniel. Rozhodčí: Hamouz Jakub. Diváků 40.

Sestava : Schejbal David, Přibyl Ondřej,  Strolený Petr, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Hajšman Daniel, Petrželka Jaroslav, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel, Pikhart Hynek, Gajdoš Kamil, Holý Jan, Janda Leon a Votava Tomáš.

KP žáci ml.: STŘÍBRO - LUBY 4:2 (3:1) Zápas na UMT rozhodli domácí lepším vstupem do zápasu. V druhém poločase za stavu 3:1 pro domácí nedokázal proměnit penaltu Jakub Javorský, což nakonec nejspíš rozhodlo o tom, že všechny body zůstaly ve Stříbře. Přesto výkon našich mladších žáků v zápase s kvalitním soupeřem nebyl vůbec špatný a je příslibem, že bude na jaře na čem dále stavět.

Branky: 8. Gontkovič Viktor, 24., 26. Majerčík Marek, 39. Jandík Martin – 28. Ouřada Filip, 45. Krieger Jan. Rozhodčí: Hamouz Jakub. ŽK 1:0. Diváků 40.

Sestava : Přibyl O., A. Strolený – R. Holub, J. Pretzelmayer, J. Javorský, J. Krieger, A. Panuš, Š. Tomaka, V. Řeřicha, D. Beránek, M. Zemančík, L. Joachimsthaler – F. Ouřada, V. Hrach