Se Svéradicemi muži opět kopali penalty

19.03.2017 19:18

KP muži : LUBY - FK SVÉRADICE 2:2 (2:1) PK 4:3 K prvnímu domácímu utkání na jaře přijely do Lub Svéradice, s kanonýrem Beránkem tentokrát v roli kauče. Domácí trenér Vladislav Smolík byl nucen udělat oproti prvnímu zápasu v Domažlicích několik změn, pro zranění chyběli Cole, Nešpor a Kvítek, ze zápasu se omluvili rovněž Šleis a Šťastný. Naopak už byl připraven Pavel Čipera. Luby začaly utkání trochu rozpačitě, přesto se paradoxně dostaly poměrně rychle do dvoubrankového vedení - v 19. minutě se prosadil hlavou po rohovém kopu Vojta Koželuh, o pár minut později po nejpovedenější akci zápasu našel křižnou přihrávkou levý bek Filip Sýkora Jan Voráče, který dokázal prostřelit jinak dobře chytajícího Soukupa v brance Svéradic. Další gólovka Dominika Raišla po centru Voráče zůstala nevyužita. Svéradice brzy snížily, centr Jiřince v VPK usměrnil za záda vyběhnuvšího Kalaše vlastní spoluhráč Vejskal. Do konce poločasu pak stojí za zmínku další stoprocentní šance lubského Raišla, jehož střelu dokázal Soukup nohou vyrazit. Druhý poločas začaly aktivněji Svéradice a v 54. minutě jejich snahu korunoval krásnou střelou z 20m Kába. Tentýž hráč mohl vzápětí strhnout vedení na stranu Svéradic, v další šanci trefil jen tyč. Teprve poté zvýšili lubští hráči aktivitu, ale bez výraznějších brankových příležitostí. V 72. minutě putoval předčasně do sprch po druhé ŽK Sýkora, ale v oslabení naštěstí lubští hráči hráli velice dobře a Svéradice do tlaku nepustili. A tak zápas skončil stejně jako na podzim ve Svéradicích remízou, nutno říci, že zaslouženou. Lubští hráči si tentokrát za předvedený, velice průměrný výkon, asi vyhrát nezasloužili. Nicméně v penaltovém rozstřelu dokázali nakonec urvat i druhý bod.

Branky: 19.Koželuh Vojtěch, 25.Voráč Jan - 31.Makovec Stanislav - 54.Kába Roman. Rozhodčí Lego, 110 diváků, ŽK 5:2, ČK: 1:0 (72.Sýkora Filip 2x ŽK).

KP žáci st./ml. : LUBY - NÝRSKO - Hl. rozhodčí rozhodl o odložení utkání pro silný vítr na středu 29.3.

dorost příprava : LUBY - POCÍNOVICE muži 5:2.