Muži po výhře nad Nýrskem opustili poslední příčku v KP

26.11.2017 13:26

KP muži : NÝRSKO - LUBY 0:1 (0:1)  V dohrávaném utkání KP, kdy domácí Nýrsko využilo azyl na UMT v Domažlicích, rozhodl zkušený Míra Šůs brankou v 27. minutě utkání. Ve vyrovnaném prvním poločase byly Luby nebezpečnějším týmem, vypracovaly si několik brankových šancí. Naopak v defenzivě pozorně bránily, akce Nýrska končily většinou před šestnáctkou. Prvně zahrozily Luby po standartní situaci - stoper Karel Veselka se prosadil tradičně hlavou po VPK Raišla, míč bohužel skončil jen na tyči nýrském branky. V 27. minutě přišel, jak se později ukázalo, rozhodující moment zápasu - Aleš Čížek našel křížným pasem nabíhajícího Míru Šůse, který obstřelil vyběhnuvšího brankáře Moravce. O několik minut později přišla téměř stejná akce Čížka a Šůse, tentokrát však Šůs v brankové příležitosti skorovat podruhé nedokázal. Druhý poločas přinesl pochopitelnou snahu Nýrska o vyrovnání, jejich herní převaha ale byla platonická, končila většinou nepřesnými střelami ze střední vzdálenosti. Luby pozorně bránily a dokud hráčům zbývaly síly, dokázali podnikat rychlé protiůtoky. Z jednoho takového mohl definitivně rozhodnout Patrik Kvítek, ale levačkou branku Nýrska netrefil. Posledních deset minut už lubským hráčům, jak je bohužel v této sezóně pravidlem, docházely síly, ale tentokrát díky velké vůli a bojovnosti dokázali dovést utkání s tradičním soupeřem do vítězného konce.

STŘELCI: 27. Šůs Miroslav. 120 diváků | Rozhodčí: Křen Jiří, Šiška Pavel, Koura Radim, Churý Petr