Karel Křížek slaví 60 let.

V těchto dnech oslaví Karel Křížek významné životní jubileum - 60 let. Bývalý vynikající hráč, nyní rovněž výborný trenér mládeže a sekretář klubu, působí s výjimkou základní vojenské služby, kterou absolvoval v tehdy divizním Nýrsku, stále ve svém mateřském klubu. Tento vynikající obránce byl v 80. a 90. letech minulého století velkou oporou a kapitánem mužstva, které se několikrát probojovalo do krajského přeboru. Fotbal hrál aktivně až do 50 let, hrával i lední hokej. Prostě bez Karla Křížka si to v Lubech už hezkou řádku let nedovedeme představit !

Výkonný výbor TJ START LUBY přeje Karlovi Křížkovi do dalších let hlavně pevné zdraví a hodně dalších životních a sportovních úspěchů.

 

Vláda České republiky v neděli 15.3. vyhlásila zákaz volného pohybu osob na území celého státu. Omezení volného pohybu osob platí od pondělí 16. března 0:00 do úterý 24. března 06:00. 

Zakazuje se mj. přítomnost na vnitřních i venkovních sportovištích - tím pádem zůstává sportovní areál TJ START LUBY uzavřen pro veřejnost, nebudou probíhat tréninky všech týmů do odvolání.

Nábor dětí do fotbalové přípravky

Výsledky

Zápas s Křimicemi nám přinesl 2 červené karty, 3 body a 4 branky

11.10.2014 20:26

1.A třída muži: KŘIMICE - LUBY A 2:4 (1:1) branky: 2. a 72. Švátora Karel, 48. Voráč Jan (PK), 81. Šnour Daniel. ŽK (Sysel M., Sýkora, Voráč, Voráček P., Vejskal); ČK (1:2 - 86. Čipera, 90. Vejskal). Zápas, který byl sehrán na hřišti ve Vochově u Křimic, přinesl dramatickou podívanou od první do poslední minuty. V druhé minutě obral o míč domácí obránce Koželuh, posunul na Švátoru, který pohotově vstřelil úvodní branku utkání. Domácí Křimice si po inkasované brance vynutily územní převahu, kterou korunovaly vyrovnávací brankou v 40. minutě. Po změně stran byl v 48. minutě faulován aktivní Švátora ve vápně Křimic a Voráč nekompromisní bombou opět strhl vedení na stranu Lub. Křimice tak byly nuceny ve snaze o vyrovnání otevřít obranu, do které Luby podnikaly nebezpečné protiútoky. V 72. minutě zvyšuje opět Švátora hlavou na 1:3, Křimice vzápětí v 75. minutě snižují a definitivní podobu výsledku dává Dan Šnour přesnou střelou do odkryté branky Křimic. V nervózním závěru pak už padaly pouze červené karty, po vzájemné potyčce s hráčem Křimic byl nejprve vyloučen Pavel Čipera, za zbytečné řečnění pak i Martin Vejskal.

Sestava Luby: Kalaš Jan - Vejskal Martin, Pivoňka Marek, Turner Václav, Sýkora Filip - Voráč Jan (70. Šnour), Voráček Přemysl , Sysel Marek , Křížek Karel, Koželuh Vojtěch - Švátora Karel (82. Čipera).

OP muži:  LUBY B - VELKÝ BOR 2:1 (2:0)

V dalším utkání okresního přeboru přivítala domácí rezerva na svém hřišti hosty z Velkého Boru. V úvod utkání to byli hosté, kteří měli v 10. minutě vyloženou šanci, ale míč skončil jen na boční síti domácí branky. S přibývajícím časem domácí hráči přebírali iniciativu a v závěru první půle se prosadili i střelecky. Ve 39. minutě na 1 : 0 střílel hlavou Filip Sýkora, ve 40. minutě na 2 : 0 zvyšoval Karel Šleis.  Po vyrovnaném úvodu druhé půle se hostům podařilo snížit na 2 : 1 v 73. minutě, kdy Šimanovský hlavou po centru z levé strany překonal brankáře Kodeše. Hosté po vstřelení kontaktního gólu přidali a vytvořili si několik slibných šancí, ale žádná z nich se neujala a tak domácí uhájili těsnou výhru 2 : 1.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Lávička Michal,  Blohmann Tomáš, Sýkora Filip, Šnour Daniel, Voráček Přemysl, Voráček Josef, Rückl Zdeněk,  Šůs Miroslav, Hanus Jakub a Šleis Karel, střídali  Havlovic  Marek, Voráč Jan a Vlach Jiří.

Branky:29. Sýkora Filip, 40. Šleis Karel – 73. Šimanovský Robert. Rozhodčí  Hovorka Milan, ŽK  2:2  , diváků 80 .

KS dorost: LUBY - POSTŘEKOV 1:2 (0:1) 
Dorostenci nedokázali navázat na vítězství z minulého týdne a prohráli po zbytečných chybách v obraně.Velmi dobrý výkon předvedl Víťa Maňas (ročník 2001).

Sestava domácích: Plánička Václav - Tuček Lukáš, Vlach Jiří, Toman Ondřej, Gebel Alexandr - Mašek Michal - Vavřička Dominik, Hosnedl Adam, Šilha Radek, Bureš Tomáš - Talaš Jakub, střídali: Jiřinec Pavel, Flax Tomáš, Maňas Vít, Kalista Radek, Hošťálek Luděk, Bíško David a Hummel Jiří.

Branka: Šilha Radek. Rozhodčí: Klička Jiří, ŽK: 2:6 (za domácí: Toman Ondřej a Plánička Václav), ČK: 0:1, diváků: 50

KP žáci st.: LUBY - KOŠUTKA 2:0 (0:0) Domácí hráči nastupovali do utkání s respektem, protože hráči soupeře z Košutky Plzeň měli výškovou převahu.  Hned od úvodních minut utkání ale domácí předváděli pěknou kombinační hru, kterou začali soupeře přehrávat a včasným napadáním nutili obranu soupeře k chybám, ze kterých se dostávali do šancí. Během první půle byli blízko ke skórování  Sebastian Malát, Marek Böhm a Pavel Flosman, ale v koncovce scházelo více zkušeností, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 0 : 0. Také ve druhé půli se domácím dařila kombinace, svého soupeře přehrávali a po několika šancích se dokázali prosadit i střelecky.  Ve 42. minutě rozehrával Dominik Černý rohový kop a Matěj Pivoňka hlavou poprvé prostřelil hostujícího brankáře a upravil na 1 : 0. V 62. minutě pohotovou střelou zvyšoval na 2 : 0 Pavel Flosman.  Z dalších šancí, které si domácí vytvořili, se již žádná neujala, hostující hráči si prakticky žádnou šanci nevytvořili, veškeré jejich pokusy skončily na dobře hrající obraně domácích, dirigované Matějem Pivoňkou. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou domácích, celé družstvo za předvedený výkon sklidilo pochvalu od trenérů.

Domácí hráli  v sestavě: Schejbal David, Kesner Daniel, Toman Petr, Böhm Marek, Flosman Pavel, Kaiser Ondřej, Černý Dominik, Háša Martin, Pivoňka Matěj, Svoboda Martin, Maňas Vít, Krejčiřík Zdeněk, Malát Sebastian, Votava Tomáš a Kafka Filip.

Branky: 42. Pivoňka Matěj, 62. Flosman Pavel. Rozhodčí: Hájek Zdeněk. Diváků : 50.

KP žáci ml.: LUBY - KOŠUTKA 1:3 (0:1) branka: Holý Jan. Hosté z plzeňské Košutky byli v prvním poločase lepším týmem a po zásluze se ujali vedení povedenou střelou ze střední vzdálenosti. Po změně stran naši hráči zlepšili pohyb, kombinaci i presink a vynutili si převahu, kterou po mnoha neproměných šancích a závarech zúročil brankou až Jan Holý. V pokračující snaze strhnout vítězství na svoji stranu ale až příliš otevřeli obranu, což Košutka potrestala v samém závěru zápasu dvěma povedenými brejky a slavila tak štastné vítězství. 

OP žáci ml.: STRÁŽOV - LUBY B 2:3 (0:1) branky: Janda Leon 2 (1 z PK), Řeřicha Václav.

Muži v 1.A třídě 180 minut bez vstřelené branky ...!!!

07.10.2014 20:33

1.A třída muži: LUBY A - TJ ŽICHOVICE 0:3 (0:1) Domácí hráči tentokrát nepotěšili své příznivce a po bezzubé koncovce si odvezli 3 body za vítězství hosté ze Žichovic. Po opatrném začátku první půle to byli hosté, kteří poprvé udeřili v 16. minutě, kdy střela tečovaná Makem Špírkem skončila za zády domácího brankáře Kodeše a hosté vedli 0 : 1. Po obdržené brance domácí přidali a vytvořili si územní převahu, ale šance Karla Švátory ve 24. minutě a Vojty Koželuha ve 41. minutě skončily pouze na tyči hostující branky. Také do druhé půle vstoupili domácí aktivněji, ale na překonání hostující obrany nenašli recept a až od konce utkání si prakticky nevytvořili žádnou větší gólovou příležitost. V závěru utkání, kdy se domácí snažili alespoň o vyrovnání a soustředili se především na útok, vyšly hostům dva rychlé brejky, které dokázali proměnit v 85. minutě Jaromír Hlaváč a v 90. minutě Ion Butnaru a stanovili tak konečný výsledek utkání na 0 : 3.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Křížek Karel, Koželuh Vojtěch, Vejskal Martin, Šnour Daniel (64. Voráč Jan), Švátora Karel (71. Čipera Pavel), Voráček Přemysl , Sysel Petr (83. Sysel Marek), Turner Václav, Kazmirčík David a Pivoňka Marek Sestava hostů: Rojík Jan, Mourek Lukáš (55. Štěpán Antonín), Šiška Radim (86. Šimáček Jiří), Bálek Josef, Butnaru Ion, Brož Karel, Hlaváč Jaromír, Harant Tomáš, Frýzek Jiří, Špírek Marek a Šinál Martin (90. Bálek Pavel).

OP muži:  SVATOBOR HRÁDEK - LUBY B 2:0 (1:0) O tom, že všechny body zůstanou pod Svatoborem rozhodly 2 minuty, které dělila poločasová přestávka. Domácí skorovali v poslední minutě 1. půle a hned v první minutě půle druhé. Naši hráči se už nedokázaly vrátit do zápasu a již po několikáté se jim nepodařilo vstřelit žádnou branku.

KS dorost: STAŇKOV - LUBY 2:3 (1:1) Branky: Šilha Radek, Mašek Michal, Gebel Alexandr. ŽK: Plánička Václav. Dorostenci měli opět problémy se sestavou, tentokrát nastoupili k utkání pouze s 5 členy základní sestavy. Domácí Staňkov do utkání vlétl od první minuty, ale recept jak překonat brankáře Pláničku nenašli. Bezbrankový stav platil až do 31. minuty, kdy se z rohové kopu prosadil Radek Šilha a k úžasu všech přihlížejících poslal lubské dorostence do vedení. Před koncem poločasu, ale domácí Staňkov srovnal, když se přímo z rohového kopu prosadil po chybě obránců domácí kapitán. Poločas tedy skončil nerozhodně. Do druhého poločasu opět domácí vstoupili aktivně, ale branku nevstřelili. Naši dorostenci, se ale po druhé střele na branku mohli opět radovat,když se prosadil Michal Mašek. Staňkov se snažil srovnat skóre a 15 minut před koncem se mu naskytla možnost v podobě pokutového kopu. Brankář Plánička, ale vystihl směr i výšku střely a pokutový kop dokázal zlikvidovat. O několik minut později, ale znovu udeřili lubští dorostenci, když se prosadil zpoza vápna krásnou střelou do šibenice Alexandr Gebel. V 88. minutě ještě Staňkov zkorigoval výsledek utkání brankou z dalšího pokutého kopu. 

 
Václav Plánička (kapitán lubského dorostu): "Kluci v utkání předvedli bojovný, týmový výkon a celý zápas odjezdili na plný plyn. Staňkov byl sice po celé utkání lepší, ale nedokázal proměňovat šance. Chtěl bych klukům poděkovat, že odjezdili celé utkání a že dokázali zblokovat tolik střel, které by nejspíš skončili gólem v naší síti.
 
Sestava: Plánička Václav - Flax Tomáš, Kalista Radek, Toman Ondřej, Gebel Alexandr - Mašek Michal - Bíško David, Šilha Radek, Hošťálek Luděk, Talaš Jakub - Hora Filip Střídal: Bureš Tomáš

KP žáci st.: JISKRA DOMAŽLICE - LUBY 7:0 (2:0) Domácí hráči potvrdili roli lídra soutěže a zaslouženě zvítězili 7 : 0. Hosté drželi krok s favoritem během první půle, za stavu 1 : 0 pro domácí měli dokonce šanci na vyrovnání, ale Daniel Kesner mířil vedle branky.  V závěru poločasu si po rohovém kopu nešťastně srazil míč do vlastní sítě hostující obránce na 2 : 0 pro domácí.  Ve druhé půli fyzicky a technicky lépe vybavený soupeř  přidal ještě 5 branek a rozhodl tak o  svém vítězství. 

Hosté nastoupili v sestavě: Schejbal David, Gajdoš Kamil, Kesner Daniel, Toman Petr, Mužík Radek, Böhm Marek, Flosman Pavel, Černý Dominik, Háša Martin, Pivoňka Matěj, Maňas Vít, Krejčiřík Zdeněk, Votava Tomáš a Kafka Filip.

KP žáci ml.: JISKRA DOMAŽLICE - LUBY 1:1 (1:0) PK 5:4 branka: Ouřada Filip. Zápas na UMT začali lépe domácí, kteří se na umělém povrchu lépe pohybovali i kombinovali. Ujali se vedení z přísné penalty, která byla nařízena za hraní rukou. Po změnách v sestavě se Luby v druhém poločase zlepšily a podařilo se jim vyrovnat pohotovým Filipem Ouřadou. Domácí spoléhali na rychle protiútoky, které naštěstí všechny skončily u výborného brankáře Lub. Rozuzlení v penaltovém rozstřelu přinesla až úplně poslední penalta, kterou domažlický brankář chytil a zajistil tak, že druhý bonusový bod zůstal v Domažlicích. Několik lubských hráčů odcházelo ze hřiště se slzami v očích, přesto se za svůj výkon zejména v druhém poločase stydět rozhodně, nemusí.

OP žáci ml.: SOKOL MĚČÍN - LUBY B 4:3 (1:0) Branky: Řeřicha Václav 3.

<< 56 | 57 | 58 | 59 | 60

Ke stažení

Rozpis zápasů - jaro 2020

06.03.2019 15:16
rozpis jaro 2020 bez přípravek.pdf (438064)

Otava Cup 2018 - starší žáci - 2. místo

Fotogalerie: Dorost 2016/17

Před zápasem KP Luby-Holýšov 3.6. 2017

KP muži 2015/16