Zápas s Křimicemi nám přinesl 2 červené karty, 3 body a 4 branky

11.10.2014 20:26

1.A třída muži: KŘIMICE - LUBY A 2:4 (1:1) branky: 2. a 72. Švátora Karel, 48. Voráč Jan (PK), 81. Šnour Daniel. ŽK (Sysel M., Sýkora, Voráč, Voráček P., Vejskal); ČK (1:2 - 86. Čipera, 90. Vejskal). Zápas, který byl sehrán na hřišti ve Vochově u Křimic, přinesl dramatickou podívanou od první do poslední minuty. V druhé minutě obral o míč domácí obránce Koželuh, posunul na Švátoru, který pohotově vstřelil úvodní branku utkání. Domácí Křimice si po inkasované brance vynutily územní převahu, kterou korunovaly vyrovnávací brankou v 40. minutě. Po změně stran byl v 48. minutě faulován aktivní Švátora ve vápně Křimic a Voráč nekompromisní bombou opět strhl vedení na stranu Lub. Křimice tak byly nuceny ve snaze o vyrovnání otevřít obranu, do které Luby podnikaly nebezpečné protiútoky. V 72. minutě zvyšuje opět Švátora hlavou na 1:3, Křimice vzápětí v 75. minutě snižují a definitivní podobu výsledku dává Dan Šnour přesnou střelou do odkryté branky Křimic. V nervózním závěru pak už padaly pouze červené karty, po vzájemné potyčce s hráčem Křimic byl nejprve vyloučen Pavel Čipera, za zbytečné řečnění pak i Martin Vejskal.

Sestava Luby: Kalaš Jan - Vejskal Martin, Pivoňka Marek, Turner Václav, Sýkora Filip - Voráč Jan (70. Šnour), Voráček Přemysl , Sysel Marek , Křížek Karel, Koželuh Vojtěch - Švátora Karel (82. Čipera).

OP muži:  LUBY B - VELKÝ BOR 2:1 (2:0)

V dalším utkání okresního přeboru přivítala domácí rezerva na svém hřišti hosty z Velkého Boru. V úvod utkání to byli hosté, kteří měli v 10. minutě vyloženou šanci, ale míč skončil jen na boční síti domácí branky. S přibývajícím časem domácí hráči přebírali iniciativu a v závěru první půle se prosadili i střelecky. Ve 39. minutě na 1 : 0 střílel hlavou Filip Sýkora, ve 40. minutě na 2 : 0 zvyšoval Karel Šleis.  Po vyrovnaném úvodu druhé půle se hostům podařilo snížit na 2 : 1 v 73. minutě, kdy Šimanovský hlavou po centru z levé strany překonal brankáře Kodeše. Hosté po vstřelení kontaktního gólu přidali a vytvořili si několik slibných šancí, ale žádná z nich se neujala a tak domácí uhájili těsnou výhru 2 : 1.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Lávička Michal,  Blohmann Tomáš, Sýkora Filip, Šnour Daniel, Voráček Přemysl, Voráček Josef, Rückl Zdeněk,  Šůs Miroslav, Hanus Jakub a Šleis Karel, střídali  Havlovic  Marek, Voráč Jan a Vlach Jiří.

Branky:29. Sýkora Filip, 40. Šleis Karel – 73. Šimanovský Robert. Rozhodčí  Hovorka Milan, ŽK  2:2  , diváků 80 .

KS dorost: LUBY - POSTŘEKOV 1:2 (0:1)
Dorostenci nedokázali navázat na vítězství z minulého týdne a prohráli po zbytečných chybách v obraně.Velmi dobrý výkon předvedl Víťa Maňas (ročník 2001).

Sestava domácích: Plánička Václav - Tuček Lukáš, Vlach Jiří, Toman Ondřej, Gebel Alexandr - Mašek Michal - Vavřička Dominik, Hosnedl Adam, Šilha Radek, Bureš Tomáš - Talaš Jakub, střídali: Jiřinec Pavel, Flax Tomáš, Maňas Vít, Kalista Radek, Hošťálek Luděk, Bíško David a Hummel Jiří.

Branka: Šilha Radek. Rozhodčí: Klička Jiří, ŽK: 2:6 (za domácí: Toman Ondřej a Plánička Václav), ČK: 0:1, diváků: 50

KP žáci st.: LUBY - KOŠUTKA 2:0 (0:0) Domácí hráči nastupovali do utkání s respektem, protože hráči soupeře z Košutky Plzeň měli výškovou převahu.  Hned od úvodních minut utkání ale domácí předváděli pěknou kombinační hru, kterou začali soupeře přehrávat a včasným napadáním nutili obranu soupeře k chybám, ze kterých se dostávali do šancí. Během první půle byli blízko ke skórování  Sebastian Malát, Marek Böhm a Pavel Flosman, ale v koncovce scházelo více zkušeností, a tak se do kabin odcházelo za nerozhodného stavu 0 : 0. Také ve druhé půli se domácím dařila kombinace, svého soupeře přehrávali a po několika šancích se dokázali prosadit i střelecky.  Ve 42. minutě rozehrával Dominik Černý rohový kop a Matěj Pivoňka hlavou poprvé prostřelil hostujícího brankáře a upravil na 1 : 0. V 62. minutě pohotovou střelou zvyšoval na 2 : 0 Pavel Flosman.  Z dalších šancí, které si domácí vytvořili, se již žádná neujala, hostující hráči si prakticky žádnou šanci nevytvořili, veškeré jejich pokusy skončily na dobře hrající obraně domácích, dirigované Matějem Pivoňkou. Utkání tak skončilo zaslouženou výhrou domácích, celé družstvo za předvedený výkon sklidilo pochvalu od trenérů.

Domácí hráli  v sestavě: Schejbal David, Kesner Daniel, Toman Petr, Böhm Marek, Flosman Pavel, Kaiser Ondřej, Černý Dominik, Háša Martin, Pivoňka Matěj, Svoboda Martin, Maňas Vít, Krejčiřík Zdeněk, Malát Sebastian, Votava Tomáš a Kafka Filip.

Branky: 42. Pivoňka Matěj, 62. Flosman Pavel. Rozhodčí: Hájek Zdeněk. Diváků : 50.

KP žáci ml.: LUBY - KOŠUTKA 1:3 (0:1) branka: Holý Jan. Hosté z plzeňské Košutky byli v prvním poločase lepším týmem a po zásluze se ujali vedení povedenou střelou ze střední vzdálenosti. Po změně stran naši hráči zlepšili pohyb, kombinaci i presink a vynutili si převahu, kterou po mnoha neproměných šancích a závarech zúročil brankou až Jan Holý. V pokračující snaze strhnout vítězství na svoji stranu ale až příliš otevřeli obranu, což Košutka potrestala v samém závěru zápasu dvěma povedenými brejky a slavila tak štastné vítězství.

OP žáci ml.: STRÁŽOV - LUBY B 2:3 (0:1) branky: Janda Leon 2 (1 z PK), Řeřicha Václav.